Archív
Archív článkov z aktualít

18.05.2013
Memoriál Jozefa Juhaňaka

Dňa 4. mája 2013 športová hala pri futbalovom ihrisku v Žiari nad Hronom bola dejiskom mimoriadne vydarenej súťaže v karate. Táto súťaž bola zaujímavá pre začínajúcich karatistov, lebo tu súťažili zvlášť pretekári bez technického stupňa, čiže biele pasy a zvlášť pretekári, ktorí už majú technické stupne. Novácke karate zastupovali ôsmi karatisti, z toho šiesti si vybojovali medailové priečky. V kategórii kata bez technického stupňa sme mali dvoch pretekárov. Tomáš Faber v kata 10-14 roční získal 3. miesto a Monika Debnárová v kata 10-14 ročné získala tak isto 3. miesto. V kategórii kata s technickým stupňom sme mali tiež dvoch pretekárov. Nina Varinská v kata 5-7 ročné získala výborne 1. miesto a Vanda Vaňová v kata 10-11 ročné obsadila 3. miesto. V kategórii kumite s technickým stupňom sme mali štyroch pretekárov. Andrej Hurtiš v kategórii kumite 12-13 roční -45kg obsadil 2. miesto. V tej istej kategórii získal Juraj Hupka 3. miesto. Matej Jurík a Veronika Masárová bojovali o 3. miesto, kde sa však nedokázali presadiť. Všetkým pretekárom blahoželáme k dosiahnutým výsledkom.

autor: Jozef Adámik